Om oss

Skogs- och samemuseets personal

Eva Lundström
VD

eva.lundstrom@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 50
Mobil: 073 – 988 41 59

Magnus Andersson
Museiintendent

magnus.andersson@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 48

Agneta From Karlsson
Administratör / Affärsutvecklare

agneta.from.karlsson@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 40

Mikael Jakobsson
Antikvarie, samisk inriktning

mikael.jakobsson@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 43

Li Nolin
Museiassistent

li.bjursell.nolin@lycksele.se
Tel: 0950 – 379 45

Joachim Sandberg
Samlingar och IT

joakim.sandberg@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 46

Patrik Backlund
Museitekniker / Vaktmästare

patrik.backlund@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 45

Jan Hermansson
Vaktmästare

jan.hermansson@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 41

Madelene Larsson
Museiassistent

madelene.larsson@lycksele.se

Lena Almroth
Museivärd / Lokalvårdare

lena.almroth@lycksele.se

Anna Hansson
Projektledare

anna.hansson@lycksele.se
Tel: 0950 – 177 42

Eva Holmgren
Trädgårdsmästare, Kulturbotan

eva.holmgren@lycksele.se
Tel: 072 – 721 77 61

Ruselegårdens personal

Elenor Thrombeck
Husmor

elenor.thrombeck@lycksele.se
Mobil: 073 – 021 49 86

Magdalena Thurén
Cafébiträde

magdalena.thuren@lycksele.se

Kontakta oss! (Contact us!)

  • ÅÅÅÅ streck MM streck DD

Kontakt